حواله ارزی

حواله ارزی

حواله ارزی نوعی دستور پرداخت در خارج از کشور می باشد و به زبان ساده تر یک بانک یا یک موسسه مالی بر اساس خواسته مشتری خود از طریق یکی از بانک های کارگزار در خارج از کشور حواله را صادر و به فرد خواسته شده صاحب حساب پرداخت می کند.

 

حواله های مستقیم و غیر مستقیم ارزی

شرکت توران آماده ارسال تمامی حواله های ارزی شما تجار عزیز می باشد و شما با خیال راحت می توانید انجام این امور را به متخصصان و مشاوران این شرکت تجاری و بازرگانی بسپارید و مبادلات تجاری خود را به انجام برسانید. این حواله ها به پنج روش سوئیفتی، چک ارزی، اسکناس ارزی، تراول ارزی، حواله ارزی انجام می شود.

 

حواله ارزی با شرکت بازرگانی توران

مدارک مورد نیاز برای انجام حواله ارزی چیست؟

همانطور که می دانید برای انجام هر تراکنش بانکی مدارکی مورد نیاز است. برای انجام درست و سریع حواله ارزی نیز بانک ها از اشخاص حقیقی و حقوقی مدارکی را دریافت می کنند.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی:

حواله یورو به اروپا

امروزه با توجه به انجام تجارت و بازرگانی بیشتر از قبل با اروپا و همچنین مهاجرت بیشتر افراد به کشور های اروپایی حواله یورو به اروپا از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

خدمات پی پال

پی پال که از انواع حواله های ارزی به اروپا می باشد با استفاده از این سامانه تجارت الکترونیکی شما می توانید روازنه تا هزار دلار از فروشگاه های اروپایی خرید کرده و مستقیما از طریق همین سامانه به جاب جایی مبلغ اقدام کنید.

خدمات وب گرام یا وب مانی

وب گرام هم مثل خدمات پی  بال می باشد  و استفاده از این خدمات شما نیازی به افتتاح حساب در هیچ بانکی در خارج از کشور نداشت و فقط با اطلاعات حساب بانکی خود در ایران می توانید از فروشگاه ها خرید کنید و مبلغ را واریز نمایید همچنین در این خدمات الکترونیکی امکان مشاهده و پیگیری خرید ها و واریز های خود را دارید  و با استفاده از این سرویس یک پاسپورت مانی وب دریافت کرده و به راحتی می توانید نقل و انتقالات مالی خود را انجام دهید.

وسترن یونیون

این سرویس یکی از پرطرفدارترین سرویس های انتقال ارز در سطح بین المللی می باشد و 185 کشور از این سرویس استفاده می کنند و از مزایای این سرویس می توان گفت که شما برای استفاده از ان نیازی به افتتاح حساب در هیچ بانکی در خارج از کشور نخواهید داشت. با استفاده از این روش می توانید پول خود را به ارز کشور مقصد تبدیل کرده و یک کد ده رقمی دریافت کنید و به گیرنده ارسال کنید تا بتواند این مبلغ را دریافت کند.

حواله ارزی مستقیم

یکی از امن ترین روش ها برای انتقال ارز می باشد. وبا نام حواله ارزی سوئیفت و یا T/T شناخته می شود. با این روش می توانید پول را به هر ارزی که می خواهید تبدلی کنید و به حساب هر شخصی حقیقی و حقوقی در خارج از کشور منتقل کنید. مزایای این روشمی توان به:  سرعت بالا، امنیت در انتقال ارز، عدم محدودیت انتقال و همچنین انتقال مستقیم به حساب شخص اشاره کرد.

حواله ارزی غیر مستقیم

با نام حواله D/D شناخته می شود و همانند حواله ارزی مستقیم می باشد با این تفاوت که مدت زمان بیشتری حدود هفت روز کاری طول می کشد تا پول به حساب شخص برسد.

حواله ارزی صادره و وارده

وقتی بخواهیم برای فردی به وسیله بانک یا صرافی پولی یا ارزی صادر کنیم از این نوع حواله استفاده می کنیم. در این روش به بانک و یا صرافی مراجعه کرده و مشاخصات حساب فرد گیرنده را می دهیم و سپس پولمان را به ارز آن کشور تبدیل کرده و و مبلغ را ارسال می کنیم. لازم به ذکر است طبق قوانین کشور برای جلوگیری از پولشویی نیاز به تکمیل فرم اظهار نامه گمرکی خواهیم داشت.