بارگیری کالا

بارگیری کالا چیست؟

به طور کلی، اصطلاح “بارگیری کالا” به تمام فعالیت‌های مرتبط با جابجایی کالاها از یک مبدا مشخص به یک مقصد تعیین‌شده اشاره دارد. در واقع، ما در اینجا از مفهوم مبدا مشخص به انبار یا انباشتگاهی اشاره می‌کنیم که کالا در آنجا ذخیره و جمع‌آوری می‌شود تا پس از فروش توسط وسایل نقلیه مناسب به مقصد نهایی و خریدار ارسال گردد. عموماً برای انجام این عملیات حمل و نقل و جابجایی از وسایل نقلیه مختلف نظیر زمینی، هوایی، و دریایی استفاده می‌شود. این فرآیند از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا درستی و کارایی بارگیری کالا می‌تواند تأثیر زیادی بر کیفیت و کارایی زنجیره تأمین و توزیع کالاها داشته باشد.

عملیات گرفتن کالا از انبار و حمل آن با استفاده از مختلفین وسایل نقلیه تا مقصد مقرر، به عنوان فرآیند “بارگیری کالا” شناخته می‌شود. این اصطلاح عمدتاً برای توصیف ارسال کالا و محصولات به مناطق متعدد داخل یک کشور و همچنین برای صادرات کالاها به کشورهای خارجی استفاده می‌شود. اهمیت ویژه‌ای به بارگیری کالا اختصاص داده شده است، زیرا در صورت انجام نادرست این عملیات یا انتخاب نامناسب وسایل نقلیه برای بارگیری و جابجایی کالاها، ممکن است با خسارات جدی مواجه شویم. این مسائل برای تجارت‌های کوچک و بزرگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و نیازمند توجه و مراقبت دقیق می‌باشند.

بارگیری کالا چگونه انجام می شود؟

همانطور که اشاره کردیم، برای انجام عملیات حمل و جابجایی کالاها از فرآیند بارگیری استفاده می‌شود، به منظور حمل کالاهای با حجم بزرگ به مقاصد دورافتاده. فرآیند بارگیری کالا عمدتاً از انبارها و انبارهای موجود در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی آغاز می‌شود و اغلب از انواع مختلف وسایل نقلیه برای انجام این فرآیند مهم استفاده می‌کند. عملاً، با توجه به مسافت و موقعیت جغرافیایی مقصد، تعیین می‌شود که از چه وسیله نقلیه‌ای برای جابجایی و بارگیری کالا استفاده شود. بارگیری کالا فرآیندی پیچیده و سخت نیست، اما با توجه به حجم بار و مسافت حمل و جابجایی کالاها ممکن است زمان‌بر و هزینه‌بر باشد. اگر تاجر حرفه‌ای هستید، می‌توانید به راحتی وسیله نقلیه مناسبی برای حمل بار خود انتخاب کنید و کالاها و محصولات خود را به مناطق مختلف داخلی و خارجی به سرعت و با هزینه کمتر ارسال کنید تا به سوددهی برسید. همچنین باید توجه داشت که برای حمل و جابجایی کالاها با کشتی، عمدتاً فرآیند بارگیری در دو مرحله انجام می‌شود تا کالا از تولیدکننده به مصرف‌کننده یا خریدار نهایی منتقل شود. ابتدا کالاها توسط کامیون‌ها در انبارهای کارخانه‌ها بارگیری می‌شوند و به بنادر منتقل می‌شوند. سپس پس از ورود کامیون‌ها به بنادر، کالاها با استفاده از جرثقیل‌های مخصوص به کشتی‌های حمل کالا منتقل می‌شوند.

قوانین و مقررات بارگیری و تخلیه ی کالا

فرآیند بارگیری و تخلیه کالا از واحدی است که وابسته به مجموعه‌ای از قوانین و پروتکل‌های از پیش تعیین شده است. تمام افراد درگیر در این فرآیند ملزم به رعایت وظایف خود هستند و باید با دقت کافی عمل نمایند. عواملی مانند مسافت جغرافیایی بین مبدا و مقصد، نوع و حجم کالاهای مورد حمل و جابجایی، روش‌های مختلف انتقال از جمله زمینی، هوایی و دریایی، و همچنین شرایط اجتماعی و سیاسی در مبدا و مقصد همگی تأثیرگذار بر این فرآیند هستند.

قوانین مرتبط با این فرآیند تعیین می‌کنند که در هر مرحله از بارگیری، هر طرف (ارسال‌کننده و گیرنده) چه وظایفی دارند و تا چه حد مسئول ایمنی و سلامت کالاهای قابل حمل و جابجایی هستند. این قوانین و مقررات به عنوان “اینکوترمز” شناخته می‌شوند و پیشتر در یک مقاله جامع با عنوان “حمل و نقل بین‌المللی و اینکوترمز” به تفصیل در مورد آن و روش‌های آن توضیح داده شده است.

بارگیری کالاهای خطرناک

کالاهای تجاری معمولاً از موادی تشکیل شده‌اند که می‌توانند منجر به انفجار، آتش‌سوزی و یا مشکلات زیست‌محیطی و تشعشعی شوند. این نوع کالاها به عنوان “کالاهای خطرناک” شناخته می‌شوند و هنگام بارگیری و تخلیه آنها در طی فرآیند جابجایی و ترانزیت، باید با رعایت قوانین بسیار خاص و پروتکل‌های ایمنی ویژه انجام شوند.

دسته‌های مختلفی از کالاهای خطرناک وجود دارند از جمله مواد سمی و رادیواکتیو، مواد آتش‌زا، بسته‌های خود اشتعال زا و … که هرکدام نیاز به شیوه جابجایی و برخوردهای خاصی دارند.

برای اطمینان از ایمنی این فرآیند، در ابتدا فرستنده و گیرنده باید حمل‌کنندگان را آگاه کنند تا افراد درگیر در این عملیات، تمام نکات ایمنی را رعایت کنند. بارگیری دقیق و محکم بسته‌های حاوی کالاهای خطرناک بسیار اهمیت دارد و باید در وسیله نقلیه (مانند کشتی، قطار، هواپیما و غیره) به شکلی مستحکم و ثابت قرار بگیرند تا از لرزش و واژگونی جلوگیری شود.

در هنگام تخلیه نیز باید به تمام نکات ایمنی (با توجه به نوع کالا) توجه شود و بعد از تخلیه کامل، سطوح حامل باید به طور کامل تمیز و ضدعفونی شوند.

پس از تخلیه، پروتکل‌های ایمنی همچنان در انتظار تجدیدنظر و اجرا هستند. انبارهای نگهداری این کالاها باید در مکان‌های غیرمسکونی و دور از عوامل تحریک‌زا واقع شده و همچنین از منابع آب آشامیدنی و محیط‌های تولید مواد غذایی و خوراکی دور باشند. علاوه بر این، تجهیزات مربوط به مقابله با حوادث احتمالی نیز باید در این انبارها موجود باشد.

کراس استاف چیست؟

کراس استاف یا Cross Stuff به معنای دوباره بارگیری یا تخلیه و بارگیری مجدد کالا است. از نظر عملیاتی، این روش برای جابجایی کالا از یک مبدأ به یک بندر دیگر، به ویژه زمانی که امکان ارسال مستقیم یا ترانسشیپ از مبدأ وجود ندارد، استفاده می‌شود. در این روش، کالا توسط یک کانتینر از مبدأ به یک بندر معین (که به عنوان بندر کراس استاف شناخته می‌شود) ارسال می‌شود و در آن بندر از کشتی تخلیه می‌شود. سپس کالا از کانتینر ورودی تخلیه شده و در کانتینر دیگری که به مقصد نهایی خواهد رفت، بارگیری می‌شود.

در این عملیات، دو بارنامه مجزا برای کالا وجود دارد. این روش برای مواردی مناسب است که از ایران امکان ارسال مستقیم به مقصد وجود ندارد و نیاز به تغییر کشتی و تخلیه و بارگیری دوباره کالا در بندر میانی (بندر کراس استاف) داریم.